Posted on

Především různý obratníky

and the next day … another no show

 

 

Když v jedné z minulých superstár jeden adept zpíval Štěstí je krásná věc, sklidil kritiku, že je na to moc mladý a nezralý, a totéž se opakovalo dnes, když si adepti hvězdných honorářů museli střihnout několikero písní od Müllera – uveďme, že Rozeznávám a Štěstí je krásná věc nazpíval Müller, když mu bylo pětadvacet, Horáčkovi při psaní textů kolem třiceti. No a pak dodejme, že cynická píseň Štěstí je krásná věc má sice přirozenou polohou ve vychlastaném, zhýralém hlubokém hlasu ala Richard Müller, nicméně pokud ho zazpívá jako protipól mladá ("nevinnná") blond křehká dívenka, má to zas úplně jiný půvab – který se k tomu dosti dekadentně a cynicky hodí.

Kde jsou ty časy, kdy mladík poté, co odstoupil od univerzitní zkoušky (protože mu nedovolili skládat ji s monoklem v oku), odjel do Paříže, nechal si natisknout na vizitiky Prof.Dr., napsal článek o koksu do amerických novin, za honorář se odstěhoval do luxusního hotelu, přišel do redakce slavného deníku, řekl, že má doktorát práv a medicíny, že byl šéfredaktorem v Corriere della Sera a s poukazem na místo bydliště a úspěch v amerických novinách se nechal dobře zaměstnat?: (aby později, jsa hvězdou díky mystifikčaním článkům, již jen pobíral služné a chodil do redakce hrát kulečníka klábosit?) aneb zas ten Pitigrilli, tentokrát Kokain.

Nebo se nabízí Invaze barbarů a legendární "ředitel Institu pro kanadské studenty v Římě". Ale možná není potřeba chodit tak daleko, otevřu propagační rathnoviny "Středočeské listy" a tam jakýsi "ředitel zastoupení Středočeského kraje při EU"

Jak že to říkal ten Woody Allen? všechny dobré pozice už jsou dávno obsazené?

 

 

About oldwaiders

Heimatdichter

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s