Posted on

I krásná žena může být hloupá

Infarktové historky

 

Kursy, jak nastartovat kariéru, jak získat místo, jak a proč a co a kde. Zjevně určeno pro existence, co nemají žádnou představu o vlastním životě, co nemají žádný plán, co nevědí, co se sebou. Možná ani nevědí, co chtějí a proč (vůbec) žijí. Tak z toho je mi na blití.

Hausenblas to drtil, Bělohradský kritisoval, leč stejně si myslím, že Ne neúspěch, ale malý cíl je zločinem. Viděl jsem plakát "nejočekávanější fantasy letošního jara". No co to je? Když už, tak přece "nejvýznamnější událost posledních 200 let" nebo "nejlepší kniha, která byla kdy napsána". Tak z té to programové skromnosti je mi na blití.

Strávil jsem dnes mnoho hodin v hromadné dopravě, mnoho minut ve frontě a taky jsem poprvé v životě byl v pekle na Chodově. Přes to všechno to nejhorší, co jsem poslední dobou zažil, byla četba Tvaru a A2. Konkrétně: třeba Božena Správcová "chválí Argo za to, že vydává současnou českou poesii" – vydávat současnou českou poesii knižně je snad horší zločin proti lidskosti než pustit na obrazovku Helenu Vondráčkovou nebo vyvraždit pět asijských národů? Vladimír Novotný se rozněžňuje nad jakousi chystanou antologií západočeských spisovatelů – ale co čekat od člověka, který se podílí na časopise Plzeňský literární život? Nic proti Plzni, nic proti Západním Čechám, ale propagace té oportunistické šmíry, jak by řekl TB, kteroužto jedině jsou autorská čtení, autogramiády, festivaly spisovatelů etc, tedy vše, co se označuje jako Literární život, je opravdu nechutná a navíc ještě k to mu propastně hloupá. A2 nám nabízí obvyklou sérii "lidská práva", což bych už nekomentoval. Z toho je mi na blití.

 

 

About oldwaiders

Heimatdichter

2 responses to “I krásná žena může být hloupá

  1. Corwex

    Dokonce…“nejočekávanější fantasy letošního KNIŽNÍHO jara”.

  2. Baldur

    Waidersi, po dlouhé době, co jsem na Tvém blogu četl pro mě nudné příspěvky o věcech, jež mě nezajímají, jsem se velmi dobře pobavil, přestože opět píšeš o věcech, jež mě nezajímají.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s